Tamamıyla elektrikli EV araçlar günümüzde oldukça haber bazında yer alsa da, gelecekte oldukça yollarda göreceğimiz artık kesin gibi.

Concept haliyle aslında hatırladığımız, ben ilk baktığımda tasarımsal açıdan o en eski kasa VW Golf’e gönderme mi acaba dediğim Honda Urban’ın casus görüntüleri yurt dışı kaynaklar tarafından servis edilmiş durumda.

Markaların kamuflaj konusunda da artık kendilerini iyiden iyiye geliştirdiklerini son bir kaç yazımda da dile getirmiştim. Urban’da bu acımasız kamuflajdan nasiplenmiş gibi gözüküyor. Küp bir tasarıma sahip olan araç, boyutları ve doğal olarak sınırlı batarya hücreleriyle, daha şehirci bir EV (electric vehicle) olacağını nitekim görmektesiniz sizlerde.

Açıkçası concept hali benim çok daha hoşuma gitmişti. Mavi aydınlatma detayları ve daha modern görünümlü kasanın bence daha albenisi vardı. Casus fotoğraflarında retro görünüme sahip olan Urban, resmi kaynaklar tarafından elbette doğrulanmamış olsa da, menzilinin 200km dolaylarında olacağı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde Volkswagen, en ulaşılabilir EV üreteceğini belirtmişti. Açıkçası bu haliyle de Urban, ben daha ucuz maliyetlerle kullanıcıların karşısına çıkacağım derse, sanırım şaşırmamak gerekiyor. Tüm bu anlattıklarımın sonunda, elbette tüm bu iyi gelişmeler ülkemizde cezasız kalmayacak ve artan elektrikli otomobil kullanımları sonucunda ek vergilere yada oranların getirileceğine şimdiden algılarımızı alıştırsak, yanlış olmaz gibi ne yazık ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin