Honda’nın concept araçları her zaman ilgi çekici olmuş ve teknolojinin nerelere geldiği konusunda diğer markalara dahi neredeyse kılavuz kaptan rolünü oynamıştır dersek yanlış olmaz.

Bunun en büyük kanıtı, 1989’da ilk kez karşımıza çıkan NSX’in nereden nereye geldiğini net bir şekilde belirtebilirim. Bu seferse konu çok farklı. Las Vegas Sema otomobil fuarında Honda yine ters köşe yaparak (kimisi için topu taca atmakta denebilir) Honda Rugged Open Air Vehicle Concept aracıyla karşımıza geldi.

Honda R & D Americas tarafından tasarlanan ve geliştirilen konsept bu 4 tekerlekli aracın, fiziksel olarak neye benzeyebileceğinin fiziksel bir düşüncesi olduğunu belirtiyorlar. Özel tasarlanmış yatak ve yükleme panelleri ile birlikte değiştirilmiş Ridgeline gövdesi ve süspansiyonu gibi mevcut Honda bileşenlerini kullanırken, Ridgeline tabanlı iç mekan elden geçirilerek, direksiyon kolonu için uyarlanmış bir Pioneer 1000 direksiyon simidi ve su geçirmez Pioneer 1000 malzemesinde yeniden yerleştirilen Civic Type R koltuklarla donatılmıştır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin