Los Angeles maceramız devam ediyor. Amerika’daki arabam başlıklı Vlog’da Ebru’yla Los Angeles’ı gezmeye başlamıştık. Oscar Ödül Törenleri’nin yapıldığı Dolby Theatre, Walk of Fame, Hollywood Bulvarı derken çoğunuzun GTA 5 sayesinde yakından tanıdığı Beverly Hills’e yani Rodeo Drive’a gitmiştik. Dünyaca ünlü lüks markaların bulunduğu caddelerde gezmiş, son model arabaları göstermiş ve rotamızı Santa Monica Plajı’na çevirmiştik.

Fakat Santa Monica Plajı’na gitmeden önce Amerika’ya gidiyorum Vlog’unda sorduğumuz soruya doğru yanıt veren ve sürpriz hediyeyi kazanan kişiyi açıklayarak sizlerle vedalaşmıştık.

Şimdi artık hep birlikte Los Angeles’ı gezmeye kaldığımız yerden devam edebiliriz. Bu sefer Beverly Hills’den Santa Monica Plajı’na gidiyoruz. Pasifik Okyanusu’nun kıyısında yer alan kilometrelerce uzunluğa sahip meşhur Santa Monica Plajı’na… Buraları da GTA 5 oynayanlar iyi bilirler. Yazın iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık olan bu sahil kış aylarında olmamıza rağmen yine de baya kalabalık. Yerlisinden turistine insanlar plaja akın etmiş vaziyette. Sadece insanlar da değil, martıların da bu plajı çok sevdiği kesin.

Santa Monica İskelesi’nin üstüne inşa edilen Pacific Park isimli lunaparkta dönme dolaba biniyoruz. Sahile yukarıdan bakmak müthiş. İskelenin üstünde hediyelik eşya satan seyyar dükkanlar da var kendi müziğini yapan sokak sanatçıları da. Herkes barış ve huzur içinde güneşli günün keyfini çıkartıyor.

Ebru’yla iskelenin ucundan biraz dinlenelim diyoruz. Karaya doğru bakarken bir de ne görelim. Fok balığı! Hem de karaya sadece birkaç metre mesafede. Gözlerimize inanamıyoruz. Fok balığı da kendi halinde suya dalıp dalıp çıkıyor. Yani onun da keyfi yerinde… Biz de hemen kumsala iniyoruz ve Pasifik Okyanusu’na ayaklarımızı sokuyoruz.

Forrest Gump filminden tanıdığımız Bubba Gump Shrimp Company’de yemek yiyoruz. Tom Hanks’in başrolde oynadığı Forrest Gump filmini izlemediyseniz bu vesileyle izlemenizi öneririm. En İyi Erkek Aktör dalında Tom Hanks’e Oscar Ödülü kazandıran Forrest Gump filmi 1995 yılında 13 dalda aday gösterilerek 6 dalda ödül almayı başarmıştı. Üzerinden 22 sene geçmesine rağmen hala IMDB’nin en iyi filmler listesinde 13’üncü sırada olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Efoque’a atlayıp Santa Monica’nın biraz güneyinde yer alan Venice Beach’e gidiyoruz. Oradan Abbott Kinney’e. Meşhur Hollywood yazısının olduğu tepenin yakınına gitmek için yola çıkıyoruz. Ama hava kararmaya başlıyor ve trafik de İstanbul trafiğinden farksız…

Umarız bu videoyu beğenmişsinizdir. Önümüzdeki Vlog’larda yeni sürprizlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için abone olmayı ve çan simgesine tıklayarak bildirimleri açmayı unutmayın. Ayrıca Instagram hesabımızı takip ederseniz InstaStory’lerde Vloglarda bulamayacağınız görüntüler bulabilirsiniz.
Bir sonraki Vlog’da görüşmek üzere…

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin