Ferrari, sadece pistte kullanılabilen hypercar modeli FXX-K için Evo paketini tanıttı.

Temel olarak FXX-K’in aerodinamiğini geliştirip, ağırlığını azaltan paketle, FXX-K Evo 830 kilogram downforce üretiyor. Bu değer normal FXX’e göre %23, LaFerrari’ye göre %75 daha fazla.

Otomobilin dışında yapılan kapsamlı değişiklikler, daha iyi hava akışı için güncellenmiş ön ve arka tampon gibi detaylar içeriyor. Örnek olarak downforcetaki artışın %10’u ön tekerleklerin önüne açılan hava girişlerinden sağlanıyor. %30’luk bölümü ise otomobilin altındaki panellerde bulunan vortex jeneratörleri sağlıyor.

Arkadaki en büyük değişiklik ise eklenen sabit rüzgarlık. Aktif rüzgarlık ile beraber çalışacak şekilde tasarlanan kanattan sonra, spoilerın yazılımı da güncellenerek maksimum verim elde edilmiş. Ortaya eklenen yeni kuyruk şeklindeki kanat, köşelerde bulunan parçalarla beraber yüksek hızdaki stabilizasyonu arttırıyor. Tabi bütün bu ekstra downforce ile baş edebilmek için süspansiyon da elden geçirilerek güncellenmiş.

FXX-K Evo, paket olarak güncel FXX-K sahiplerine sunulacak ve otomobiller paketle beraber güncellenebilecek. Bunun haricinde oldukça sınırlı sayıda olacak şekilde sıfırdan da satılacak. Tıpkı FXX-K’de olduğu gibi trafiğe çıkma izni olmayan model, sadece Ferrari’nin düzenlediği program dahilinde ve yarışlarda kullanılabiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin