DS markasının Premium sedan amiral gemisi olacak DS9 gün yüzüne çıktı. Tasarım ve teknolojileri noktasında oldukça da iddialı!

Fransız lüks ve premium simgesi DS markası, DS9 ile bu zarafetin son halkasını gün yüzüne çıkarmış durumda. 4,93 metrelik uzunluğu, 1,85 metrelik genişliği ve 690 mm çapındaki tekerlekleri ile DS 9, sınıfındaki diğer sedan otomobillerden daha etkileyici. Otomobil, EMP2 platformunun uzun aks mesafeli, bir sedan otomobilde daha önce kullanılmamış versiyonunu kullanıyor ve bu, arka koltuk yolcularına ferah bir yaşam alanını sağlıyor.   Şık siluetini oldukça yatık arka camı ile birleştirdiğinde bir “fastback” tarzı sunuyor.

Kaputunun altında 1.6 litrelik Peugeot 508’den hatırlayacağınız PureTech ünite 225 beygir güç üretirken, piyasaya çıktığı andan itibaren ayrıca bir elektrik ünitesi de bu PureTech motor ile kombinasyon sağlıyor olacak. Mild Hybrid teknolojisiyle gelecek olan aracın, 11,9 kWh kapasiteli bir batarya, WLTP koşullarına göre 40 ila 50 km tam elektrikli sürüş menziline olanak sağlayacak.

Bu elektrik motoru, sekiz ileri oranlı otomatik şanzıman üzerinden 110 BG ve 320 Nm tork sunuyor. Bu elektrik motoru, kalkışlarda, herhangi bir hızda iken hızlanmaya destek amaçlı ya da 135 km/sa hıza kadar tam elektrikli sürüş sırasında kullanılabiliyor. Elektrikli sürüş modu, otomobil her çalıştırıldığında verimliliği artırmak adına otomatik olarak seçiliyor. Bir hibrit sürüş modu, tamamen elektrikli, tamamen benzinli ya da her iki güç kaynağının bir kombinasyonu olarak sürüş enerjisinin otomatik olarak kontrol edilebilmesini sağlıyor.

DS7 Crossback modelinde karşımıza çıkan gece görüş gibi tüm sürüş destek sistemlerini barındıracak olan modelin 2021 yılı ilk çeyreğinden itibaren Türkiye yollarında görmeye başlayacağız.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin