Ford, kamuflaj konusunu farklı bir noktaya taşımış

Focus Hatchback, geçtiğimiz haftalarda katalog çekimleri sırasında tamamen kamuflajsız olarak kameralara yakalanmıştı. Bu da otomobilin geliştirme aşamalarının büyük ölçüde tamamlandığı anlamına geliyor. Hatchback versiyonun tamamlanması ile de sıra Focus Sedan’a gelmiş gibi gözüküyor.

Daha önce Hatchback versiyonu da sıradışı renklere ve desenlere sahip kamuflajı ile görmüştük. Kamuflajlı da olsa otomobilin kameralara yakalanacağını bilen Ford, bu durumu artık bir reklam stratejisi olarak kullanıyor. Sedan versiyonda, bu durum daha da ileriye giderek ufak bir karikatür haline gelmiş.

Otomobile dönecek olursak, ön yüzü ve B sütununa kadar olan kısmı büyük ölçüde Focus Hatchback’ten biliyoruz zaten. Ayrıca Sedan versiyonda ızgaranın altında bulunan radar da modelin en azından adaptif hız sabitleyici gibi teknolojik ekipmanları da taşıyacağının göstergesi. Profile ve arka kısma baktığımızda ise yeni jenerasyonda Focus Sedan’ın çok daha dengeli ölçülere sahip olacağını söyleyebiliriz. Arka stopların ise Hatchback versiyonla aynı gözüküyor olması modeller arasında çok ciddi farklar olmayacağının bir diğer göstergesi.

Yeni Focus ailesinin önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor. Henüz motor seçenekleri ile ilgili net bir bilgi olmasa da, modelin ölçülerinin artması ve daha hafif bir gövdeye sahip olması bekleniyor. Ayrıca 400 beygirin üstünde güce sahip olacak hibrit bir RS versiyon da yolda. Focus Hatchback’in kamuflajsız görüntüleri ve Focus ailesi ile ilgili önceki haberlerimizi buradan okuyabilirsiniz.

Ayrıca karikatürde ne konuşulduğunu merak ediyorsanız; kadın karakterimizi ‘Belinda’, bunu kaplamının altında tutmaları gerektiğini söylerken, arkadaki arkadaşımız Belinda’ya gördüklerine inanamadığını söylüyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin