Önümüzdeki yıl 9,000 adete ulaşmayı hedefliyorlar

Ferrari, önümüzdeki yıl üretim tempolarını arttırmayı planlıyor. Şu anda müşterilerden gelen yoğun talebin keyfini çıkaran firma, önümüzdeki yıl ekleyecekleri ikinci vardiya ile üretim temposunu arttırmış olacak.

Üretimdeki değişiklik Ferrari CEO’su Sergio Marchione’nin firmayı daha karlı hale getirme planlarından biri. Ferrari’nin 2018 yılında tarihinde ilk kez bir SUV modeli tanıtması bekleniyor. Bu da bu kararın arkasında yatan önemli nedenlerden biri gibi gözüküyor. Model muhtemelen tanıtıldıktan sonra firmanın satışlarının önemli bir kısmını oluşturacak. Bu nedenle artan üretim kapasitesi oldukça faydalı olacaktır.

Ferrari’nin 2022’ye kadar sürecek olan 5 yıllık planı bolca yeni hibrit model içeriyor. 2019 yılından itibaren bütün modellerin hibrit seçeneğinin olacağı söyleniyor. Bu, firmaya emisyon regülasyonları konusunda yardımcı olacakken, aynı zamanda yeni müşteriler de kazandıracaktır.

Ferrari şu anda bazı modellerinde 12 aya ulaşan bekleme süresi sunuyor. Buna eklenecek yeni SUV modeli Ferrari’nin uzun bir süre boş kalmamasını sağlayacaktır. İşleri oldukça yolunda giden Ferrari, bu yıl New York Stock Exchange’te yıllık %83 kar ile en iyi otomobil firması oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin