Honda, Civic’in motor seçeneklerini güncellenmiş i-DTEC motor ile genişletecek. Bu motor yeni Civic’te sunulan ilk dizel seçenek olacak.

Daha önce Honda’nın çeşitli modellerinde gördüğümüz 1.6 litrelik 120 HP güç 300 Nm tork üreten i-DTEC ünite revize edilse de güç değerlerinde bir değişiklik yapılmamış. Bunun yerine kullanılan daha güçlü pistonlar ve sürtünmesi azaltılmış silindir yatakları ile yakıt tüketimi azaltılmış. Yapılan testler sonucu ise 3.7 litrelik ortalama tüketim değerinin elde edildiği söyleniyor. Gelişen tüketim değerleri ile birlikte motor daha sessiz ve rafine bir hale de gelmiş.

Dizel motorla beraber yeni eklenen bir diğer seçenek ise 9 ileri otomatik şanzıman. 2015 yılında CR-V ile tanıtılan 9 ileri otomatik şanzıman, dizel motor ile birlikte artık Civic’te de kullanılacak. Eklenen dizel otomatik kombinasyonunun fiyatı henüz belli olmasa da Honda Civic’in elini oldukça güçlendirecek gibi gözüküyor. Yeni motor şanzıman kombinasyonu önümüzdeki yıl Mart ayından sonra Avrupa ülkelerinde sunulmaya başlanacak. Ülkemize de yine benzer tarihlerde gelmesi bekleniyor.

 

1 Yorum

  1. ARKADAŞLAR BU NASIL BİR FİYAT POLİTİKASI.AYNI DONANIMDA DİZEL OTOMATİK YAKLAŞIK 29000 TL PAHALI. ALANA ÖNCE SAYGI DUYAR SONRA ŞAŞARIM. İNŞALLAH İKİNCİ YARIDA 500 TANE BİLE SATILMAZ. KORELİLER OLMASA TOPTAN AYVAYI YİYECEĞİZ. BU ARADA HYUNDAI DÜNYADA İLK BEŞTE. BEĞENMELERE İLANDIR. ELANTRA SUNROOF DAHİL OTOMATİK DİZEL Kİ 136HP 153000 TL. CİVİC FULL DONANIM OTOMATİK (120 HP) 169000 TL. HESAP ORTADA. ÜSTELİK BANA GÖRE CİVİC KLOSTROFOBİK YANİ TÜRKÇESİ MEZAR GİBİ. LÜTFEN MARKA SAPLANTISINA GİRMEYELİM. CEBİMİZİ DÜŞÜNELİM YETER. ARTIK BU GİDİŞATA BİR DUR DEMEK LAZIM. BEN NE GETİRİRSEM TÜRKİYE’DE SATARIM MANTIĞINI ANCAK BİZ TÜKETİCİLER KIRABİLİRİZ. HERKESE SELAM VE SAYGILAR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin