Chevrolet Cruze ikinci jenerasyonunu gün yüzüne çıkardı.

Otomobil eskiye oranla çok daha sportif ve dinamik çizgilerden oluşuyor. Cruze,68 mm daha da uzadı.Büyüyen boyutlarına rağmen 113 kg daha hafifleyen Cruze’da 10 adet hava yastığı bulunuyor. Bunu yanı sıra,  4 disk fren ve geri görüş kamerası otomobilde standart olarak sunulacak. Tüm bunlara ek olarak şerit takip asistanı, kör nokta uyarı sistemi ve çarpışma uyarı sistemi de isteğe göre satın alınabilecek.

cruze

Yeni Cruze, 1.4 litre hacmindeki turbo beslemeli bir motora sahip. Bu ünite 153 bg güç ve 240 Nm tork üretiyor. Model hem altı ileri manuel hem de otomatik şanzıman seçeneklerine sahip olacak. 0’dan 100 km/s hıza 8 saniyede ulaşan Cruze, 100 km’de sadece 5.8 litre yakıt tüketiyor.

cruze2

Amerika’nın Ohio bölgesinde üretilen otomobil ilerleyen dönemde dizel ve hatchback versiyonlarıyla da karşımıza çıkacak ve 40 ülkede satışa sunulacak.

cruze1

2 YORUMLAR

  1. eskisi ayrıntılı bilemiyoruz test videosu olamadığı için ama genel anlamda güzeldi özellikle izelasyonu yeni model de güzel görüntüde bakalım ayrıntılı testlerde nasıl çıkacak….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin