Makyajlı BMW X1 görüntüleri casus kamerasında

0

2009 senesinden günümüze yollarda olan BMW X1, Compact/Crossover sınıfında oldukça ilgi görmüştü.

Görmeye devam ediyor anlaşılacağı üzere demek oldukça güç. Çünkü BMW X serisinin Amerika’da üretiliyor olması ve tüm vergilere ek yaşanan son krizler sonrası ek %120’lik bir vergi diliminin getirilmesi, X serisi başta olmak üzere bir çok marka ve modeli etkilemiş durumda. İkinci bir örnek olarak Volvo S60’ı örnek gösterebiliriz. Araç tamamıyla yenilendi, ancak Amerika’da üretilmesinden dolayı, Türkiye’de fiyatlanamıyor. Çünkü fiyatlandığında ek vergiler neticesinde dolu pakette, Volvo S90’ı geçiyor olacak.

BMW X1’e dönecek olursak, ilk çıktığında hatırlayanlarınız olacaktır BMW 3 serisi üzeri alt yapısını kullanan bir araçtı. Sonrasında önden çekiş ve xDrive 4 çekiş sistemi kendisini takip etti. Şuanda ise önümüzdeki yıl Cenevre otomobil fuarında tanıtılması beklenen makyajlı BMW X1 casus kameralarına yansımış durumda. Aydınlatma ve stop grubu başta olmak üzere, tamponlarda ve böbreklerde ufak dokunuşların yer aldığı gözükmekte.

Diğer bir taraftan ise, düşük hacimli benzinli ünitenin yakıt tüketim oranlarını düşürebilmek adına mild-hybrid sistemininde kullanılacağı belirtiliyor. Kabin içerisi görüntülerinde ise, ufak tefek detayların dışında en net göze çarpan elbette yeni nesil BMW otomobil kabinlerinde gördüğümüz büyük multimedya ekranı, 2019 Cenevre otomobil fuarında tanıtılması beklenen makyajlı BMW x1’in kabininde yerini almış durumda.

Tüm bunların neticesinde ek vergiler sona ermediği sürece, ülkemiz pazarındaki yeri ne olur bilinmez. Ancak bu süreç devam ettiği sürece, şuan yollarda gördüğümüz bir çok aracın güncel versiyonlarına bir süre daha internetten takip etmek zorunda olacağımız kesin gibi ne yazık ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin