Sadece 1,200 adet üretilecek olan CS, daha fazla güç ve daha az ağırlık sunuyor.

BMW performans modellerinin sayısını M3 CS ile bir kez daha arttırıyor. M4 CS ile elde edilen başarı, aynı formule sahip M3’ün de doğmasına neden oldu. 2 kapılı kardeşi gibi daha hızlı, daha hafif ve oldukça sınırlı sayıda üretilecek olan M3 CS, bu formüle kolayca ulaşılabilen arka koltuklarıyla daha pratik bir hal katıyor.

Kaputun altında bulunan 3 litrelik sıralı 6 motor, 22 Hp artış ile 453 Hp güç; %10 artış ile 600 Nm tork sunuyor. Kaybettiği 50 kg ağırlıkla beraber 0-100 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlayan model, normal M3’ten yaklaşık 0.2 saniye daha hızlı. Son hız ise elektronik olarak sınırlandırılmış olan 280 km/s. Bu limit ise normal M3’lerde 250 km/s.

Artan güç ve torkla beraber model, CS’e özel bir sesi olduğu söylenen spor egzoza da sahip oluyor. Güç 7 ileri çift kavramalı DCT şanzıman ile, arkadaki elektronik olarak kontrol edilen kilitli M diferansiyele iletiliyor. M3 CS, temel olarak M3 Competition Package’ın süspansiyonlarını kullanıyor. CS için tekrar ayarlanan süspansiyon paketi, önde 19 inç jantlar ile beraber 265/35 Michelin Pilot Sport Cup 2, arkada 20 inç jantlarla 285/30 lastiklerle kombine edilmiş.

Görsel değişiklikler ise, karbon fiber tavan, kaput ve ön splitterla beraber, bagaj üstüne yerleştirilmiş Gurney spoiler ve difüzörden oluşuyor.

Kabinde hafif M Sport koltuklar, Competition Package’dan alınmış direksiyon ve yeni M5’ten taşınan kırmızı start butonu yer alıyor. Daha hafif olmak adına konfor özelliklerinden vazgeçmeyen M3 CS, BMW Professional navigasyon sistemi ve Harman Kardon gibi opsiyonları standart olarak sunuyor. Arka koltuklar da modelde yerinde bırakılırken, müşteriler isteğe göre modele özgü Alcantara ve deri kombinasyonlarını tercih edebiliyor. Bolca kullanılmış CS logolarını da söylemeden geçmeyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin