Amerika’da benzin fiyatları hakikaten sudan ucuz. Tamam benzin ucuz ama asıl su pahalı. Yani bizde 50 kuruşa alınan yarım litrelik sular burada 2-2,5 dolar. Markasına göre de değişiyor.

Neyse Amerika’da musluk suyu filtreli olduğu ve içilebildiği için şişe suyu pek tercih etmiyorlar zaten. Ama biz alışık olduğumuz için şişe su almak durumunda kalıyoruz. Yani Türkler için burada suya verilen para çok pahalı geliyor. Sevindirici olansa benzin fiyatlarının ülkemize kıyasla çok daha ucuz olması…

Burada benzin fiyatları istasyondan istasyona büyük oranda farklılık gösteriyor. Yani birbirinden bir kaç km aralıklı iki istasyon arasında Galon başına 50 cent’lik fark görmek hiç de şaşırtıcı değil. Ben en son Efoque’un deposunu Galonu 3.6 dolar’a doldurdum. (1 Galon 3,785 litreye denk geliyor.) Yani basit bir hesapla benzinin litresinin 1 dolardan az olduğunu söyleyebilirim.

1 dolar Amerikalıların 1 birim parası. Bizde ise benzinin litresi 5 TL yani bizim 5 birim paramız. Aradaki farkın ne kadar büyük olduğu ortada değil mi?

Türkiye’de benzin alırken bize hizmet sunuluyor. Burada ise kendi işinizi kendiniz yapmak durumundasınız. Tüm bunların detaylarını videoda bulabilirsiniz. İyi seyirler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin