Honda’nın markası ve aynı zamanda ABD’nin en lüks otomobil markası seçilen Acura, New York Otomobil Fuarı’nda TLX PMC Edition aracını tanıtıyor olacak.

ABD Ohio eyaletinde markanın Marysville Performans merkezinde üretim bandına çıkan Acura, aslında Honda‘nın bir markası ve Accord, NSX gibi araçlarında aynı zamanda doğduğu topraklar. TLX PMC Edition için bu kez sınırlı sayıda el yapımı olacağı belirtilen Acura modeli, performans özellikleri ve tasarım detaylarıyla New York Otomobil Fuarı’nda oldukça dikkat çekecek gibi gözüküyor.

ABD’de en lüks otomobil markası seçilen Acura, gelişmiş boya tesisinde uygulanan nano pigment teknolojisine sahip, derinden parlak ve birinci sınıf Valencia inci kırmızısı adı verilen özel bir renge sahip olacağı belirtiliyor. Nitekim paylaşılan görüntülerde uzaktan bakıldığında şeker kırmızısı kıvamında olduğu gözükse de, dikkatli incelendiğinde daha bulanık ve kaplama tarzı farklı bir boya kullanıldığı net bir şekilde hissedilebiliyor.

Kaputunun altındaki detaylar paylaşılmadı ancak 6 silindirli yüksek performans üzerine yeniden kalibre edilmiş I-VTEC ünite kullanılacağı belirtiliyor. El montaj işlemi tamamlandığında her bir Acura TLX PMC , dyno kontrolü, son boya kontrolü, zorlu yol simülasyonu ve su sızıntısı testi de dahil olmak üzere NSX ile aynı kalite kontrol sürecinden geçirilirken, en son aşamada ise görüntülerde görmüş olduğunuz PMC plakası aracın içerisine monte ediliyor olacak. 2020 ilk çeyrek itibarıyla yollarda yer alacak aracın fiyatı ise el yapımı olmasına karşılık 50.000$ olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin