Yine A Serisi’nden çok farklı olmayacak gibi

A Serisi, yerini aldığı modele göre pek çok alanda çok daha iyi bir otomobil haline geldi. Taşıdığı teknolojiden görünüşe, konfordan sürüş dinamiklerine kadar büyük geliştirmelere sahip olan model gerçekten premium hatchbackler arasında kendisinden bolca söz ettirecek gibi gözüküyor.

Ancak müşteri kitlesinin son dönemde SUV ve crossoverlara olan eğilimi de göz ardı edilemeyecek bir detay. İşte tam da bu noktada, yerden yüksek otomobiller arayan müşteriler söz konusu olduğunda devreye GLA giriyor. Hala eski tasarım ile piyasada olan model için yenilenme vakti geldi ve Almanya’daki testleri sırasında da kameralara ilk kez yakalandı.

Model beklediğiniz gibi yerden yükseltilmiş bir A Serisi gibi gözüküyor. Tabiki bu bir sürpriz değil. Ancak model yerden yüksek olmasının yanında, daha geniş çamurlukları gibi kendisine özel detaylara da sahip olacak. Gövde genel hatlarıyla büyük ölçüde aynı olsa da, önceki jenerasyonda da olduğu gibi kendine özel tamponları gibi detaylarla A Serisi’nden ayrılacak.

Konu kabin olduğunda ise model daha yüksek sürüş pozisyonu dışında farklı bir detaya sahip olmayacaktır. Yeni A Serisi’nde sunulan MBUX multimedya sistemi, çift ekranlı tasarım GLA’da da kendine yer bulacaktır.

Mercedes, GLA’nın yanında yeni A Serisi Sedan’ı da ilerleyen günlerde tanıtacak. Ayrıca B Serisi ve yeni 7 koltuklu bir kompakt SUV de yolda. Modellerin ne zaman tantılacağıyla ilgil net bir bilgi yok ancak kompakt Mercedes modelleri için hareketli bir döneme giriyor olduğumuz bir gerçek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin