Porsche’nin ortadan motorlu 718 ve Boxster modellerine, serinin en sürücü odaklı versiyonu olacak olan GTS versiyonu eklendi.

Modeller görsel olarak, karartılmış ön ve arka farlar, siyah trim parçaları ve 20 inçlik satin boyalı jantlara sahipler. Motordan ise güncellenen hava emme sistemi ve turboyla beraber oldukça az gözüken 15 Hp ekstra güç (718 S’e göre) alınmış. Önceki jenerasyon Cayman ve Boxster GTS’te kullanılan 6 silindirli motora göre daha küçük motor kullanmalarına rağmen yeni GTS modelleri 35 Hp daha güçlüler.

Manuel şanzıman iki model için de standart olarak sunulurken, çift kavramalı PDK şanzıman opsiyonel olarak sunuluyor. PDK şanzımanla beraber her iki model de 0’dan 100’e 4,1 saniyede çıkarak maksimum 290 km/s son hıza ulaşabiliyorlar.

GTS modeli ayrıca normalde opsiyonel olan pek çok ekipmanı da standart olarak sunuyor. Sport Chrono paketi, Torque Vectoring özelliğine sahip kilitli diferansiyel ve yükseklik 10 mm kadar azaltan Porsche Active Suspension standart olarak sunuluyor. Ayrıca direksiyon ve orta konsolda kullanılan Alcantara da standartlar arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin