1990 kuşağı hipi modasının ikonu ve bir çoğunuzun alıp Dünya turu yapmak adına bir çok kez göz önüne getirdiğiniz aracı görmezden gelirsek büyük haksızlık olurdu.

Omuzda taşınan müzik setleri, VW minibüs, VW kaplumbağ, ilk walkman ve renault flash.. İşte tüm bunların ne olduğunu biliyorsanız, çoktan 30’lu yaşları geçmişsinizdir demek. Volkswagen’de zamanında kasıp kavuran o minibüsü elden geçirdi ve 30. yıla özel, sınırlı sayıda 30 adet üreteceğini duyurdu.

Gerçi aracın tasarımına ve kabin içerisinde sunulan detaylara bakıldığında, bana Caravella’nın Arteon üzerine oturtulmuş hali gibi geldi ve ne yazık ki aslında o retro havası olmadığı içinde olabilir, öyle muazzam bir heyecan yaratmadı bende.

Kabin içerisinde Arteon’dan hatırlayacağınız Navigation Pro multimedya ekranı, 4motion çekiş sistemi, led aydınlatmalar ve hatta Arteon/Golf’den hatırlayacağınız renk skalası, Apple CarPlay&Android Auto ilk dikkat çeken detay olarak belirtilmekte.

Bu özel sınırlı sayıda özel üretilecek VW’ler 2.0 litrelik TDI üniteye sahip olacak ve öncesinde de belirtmiş olduğum üzere 4motion çekiş sistemi eşlik ediyor olacak. Açıkçası madem o kadar teknolojiyi aracın içine alacaklardı, bu kadar pil teknoloji gelişmişken elektrikli yapsalarmış hiç fena olmazmış dedirtmiyor değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin