Skoda Rapid’in yerini almasına kesin gözüyle bakılan compact hatchback modeli Skoda Scala, C hatchback sınıfında iddialı olmak istiyor.

Geçitğimiz ay Paris otomobil fuarında Skoda Vision’dan ilham aldığı açık ve net gözükürken, 6 Aralık tanıtımı öncesi yeni Focus’a rakip olmak ve artık Alman saflarından da pay almak için hızlı adımlarla yürüyecek gibi gözüküyor. 9.2-inc multimedya ekranı ve 10.2-inc sürücü dijital gösterge ekranlarıyla, kabin içerisindeki kalite algısı üst seviyelere taşınırken, malzeme kalitesinde de dokunamıyor olsak dahi, görüntülerde görüldüğü kadarıyla bir iyileştirmenin söz konusunu net bir şekilde ifade edebiliriz.

Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Bernhard Maier, “Skoda’nın kompakt sınıfında Scala ile yeni bir sayfa olarak gördüklerini, bu sınıfta teknoloji güvenlik ve tasarım açısından standartları belirleyen tamamen yeni bir gelişme olacağını belirterek, Scala’nın Skoda için segmenti yeniden tanımlamak için en iyi şansa sahip olduğundan emin” olduklarını ifade etmekteler. Ayrıca 467 litrelik bagaj hacmiyle de Golf’ten daha büyük bir yükleme kapasitesine sahip olduğunu ve arka yolcu koltukları yatırıldığı takdirde, 1410 litrelik bir hacmin bizi karşıladığını hatırlatmakta fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin