Porsche Taycan gün yüzüne çıktığı günden bugüne Tesla ile karşı karşıya getirilse de, EPA verilerine göre menzil konusunda moralleri bozabilir!

Porsche Taycan 203 mile yani 326 kilometre menzil sunarken, Turbo S versiyonunun 192 mile / 309 kilometre menzil ile EPA sonuçlarına göre küresel pazarda hayal kırıklığı yaratmış durumda. Beklentinin 380-400 kilometre bandında olmasına karşın Turbo S tarafında bu rakamların 309 rakamlarına düşmesi elbette “Tesla Killer” olarak adlandırılan pazarda herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanmış durumda.

Tasarım anlamında yüzleri fazlasıyla güldürmeyi başaran Porsche Taycan serileri, Turbo S ile Tesla karşısında menzil konusunda biraz daha vakit harcaması kesin gözüyle bakarken, kısa vadede elektrik otomobilleri yakından tercih edenler için, pazarın kaymağını bir süre daha performans versiyonu ile Tesla sıyıracak gibi gözüküyor. Ülkemiz cephesinde ekstra uygulanan vergi mevzuatı nedeniyle tam anlamıyla Türkiye pazarına giriş yapamayan Tesla karşısında, Alman otomobil üreticisi Porsche nasıl bir yol izleyecek, zamanla hep birlikte şahitlik ediyor olacağız.

Eğer elektrikli otomobil alacak imkana sahip olsaydınız ve fiyatlar birbirine yakın olsaydı, Porsche’mu yoksa Tesla mı tercih ederdiniz?

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin