Ana Sayfa En Yeniler Mercedes V-Serisi makyaj operasyonundan çıktı!

Mercedes V-Serisi makyaj operasyonundan çıktı!

0

1996 yılından günümüze oldukça yol kat eden Mercedes V serisi, makyaj operasyonu ile rakiplerini uykusuz bırakacak gibi.

1996 senesinde Viano olarak aslında bir MPV projesi olarak karşımıza gelen araç, 2014 itibarıyla artık V servisi bir Vito olarak isimlendirilmişti. 20 yıldan fazladır elde ettiği deneyimler sonucu, özellikle sınırlı sayıdaki yolcu taşımacılığında, premium dokunuşlarında yer alabileceğini göstermiş oldu. Nitekim en yakın rakiplerinde Volkswagen Caravelle gibi bir yolcu yada yük taşımacılığından ziyade, bildiğiniz üzere Vip yolcu taşımacılıkta ilk akıllara gelen marka model Mercedes Vito olmuştur.

Makyajla birlikte ciddi bir tasarım değişimi olduğunu söyleyemiyor olsak da, tampon ve aracın arkasındaki bir iki detay dışında değişim yaşandığını pek söylemek mümkün değil. Kabin içerisinde artık daha sadeleştirilmiş olunan ön konsol, sürücü için kullanabilirlik olarak ergonomik olduğunu, yani yalınlaştırılmış bir tasarıma yer verildiğini belirtmek mümkün.

Kaputunun altında OM654 kodlu yeni dizel üniteye yer verilmiş olunsa da, aslında Mercedes C serisinden hatırlayacağımız ünite. Baştan söylemek gerekirsek, Renault’un ürettiği değil tamamıyla Mercedes mühendislerinin geliştirmiş olduğu bir dizel ünite olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

190hp 440nm tork ve 239hp 500nm tork güç üreten iki ayrı 2.0 litrelik dizel ünite seçenek ile sunulacak olan V serisi, tüketim konsunda 100 kilometrede 7 litrelerin altında bir tüketim değeri sunarken, 0-100km/s değerleri ise 7.9 saniyelerde olduğu belirtiliyor. Selefine göre 7G-Tronic yerine 9G-Tronic şanzımana sahip olmasının elbette yakıt tüketimi üzerindeki etkisi tartışılmaz.

En nihayetinde sürat aracı olmadığını bilmek ve ona göre değerlendirmek gerekiyor. Almanya fiyatının vergiler hariç 38.000€ bandında olduğunu hesap edecek olursak, 500bin TL rakamlarını konuşmak hayal olmayacaktır ne yazık ki.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin