Mercedes GLA compact SUV sınıfında iddialı olmaya yenilenen yüzüyle de devam edecek gibi gözüküyor!

Boyutlar anlamında uzunluğunda 1cm kadar kısalma söz konusu olsa da, aracın yüksekliği 10 cm artarak 1.6 metreye ulaşmış durumda (1611mm). Tasarım anlamında markanın yenilenen diğer modellerine ayak uyduran Mercedes yeni GLA, CLS ile birlikte hayatımıza giren ve A serisiyle devam eden yeni aydınlatma grubuna kavuşmuş durumda. Yenilenen CLA’da da karşımıza gelen çift renk jant tasarımı, yenilenen GLA ile birlikte karşımıza gelmiş durumda.

Kabin içerisinin fazlasıyla tanıdık olduğu aracın MBUX sistemini en baştan elbette anlatmaya gerek yok. Yekpare formdaki dijital ekranlar aracın ön konsolunu domine ederken, ambiyans aydınlatmaları ile aracın premium hissiyatı fazlasıyla artmış gibi gözüküyor.

Aracın kaputunun altında yer alan üniteler konusunda, Türkiye pazarına ne geleceği elbette henüz net değil. Ancak GLA200 ile ilgili verilen detaylara bakacak olursak, 1.33 litrelik benzinli 163 beygir 250Nm. tork güç üreten üniteye yer veriliyor olacak. Dizel tarafında ise resmi bir açıklama yer almıyor olsa da, 1.5 dizel ünitenin yer almasına kesin gözle bakılıyor. 2020 yılında Avrupa pazarında yollara çıkmaya hazır olacak aracın fiyatının 250.000 TL bandında olması elbette hayal olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin