Premium SUV Genesis GV80 küresel pazara hızlıca giriş yaptı.Tasarımı ise genç bir markaya göre fazlasıyla iyi

Hyundai’nin premium markası Genesis, SUV pazarına sunduğu ilk GV80 modeli, markanın ilk SUV modeli olmasına karşın teknoloji ve tasarım detaylarıyla fazlasıyla ilgili çekici olacak gibi gözüküyor.

Audi Q7 ve BMW X5 başta olmak üzere Volvo XC90’ı direkt olarak karşısına alan marka, ilk etapta üretildiği topraklar olan uzak doğuda piyasaya çıkacak olsa da, uzun vadede küresel pazarda fazlasıyla ses getireceği aşikar. Nitekim markanın Amerika pazarında sahip olduğu hatırı sayılır tanınırlığı sayesinde, orta vadede Amerikan’da görmek mümkün olacaktır.

Teknik detaylar tarafında ise 6 silindir 3.0 litre 280beygir güç üreten dizel üniteye yer verilecek aracın Kore pazarı için sunulacağı belirtilmekte. Amerika pazarı için detaylar henüz paylaşılmamış olunsa da, karbon salınımı nedeniyle benzinli yada mild hybrid teknolojisine sahip bir kombinasyonla gün yüzüne çıkması elbette olasılıklar arasında olacaktır.

Kabin içerisinde yer alan 14,5 inç boyutlarındaki multimedya ekranı sayesinde şuan için Kore pazarında geçerli olan satın alım işlemleri de bu ekran üzerinden gerçekleştirilebilecek. Apple ödeme sisteminin bir benzeri (ApplePay) olarak düşünebileceğimiz bu ödeme sistemi ile nakit yada kredi kartı kullanımı olmadan, mağaza yada ödeme desteği olan herhangi bir şeyin satın alım işlemini bu ekran üzerinde sağlanabileceği belirtiliyor.

Konfor tarafında ise 0,002 gecikme oranıyla aracın yol kondisyonlarını inceleyerek, olası kötü konfor durumlarını süspansiyonlara ileterek, aracın daha konforlu yol almasını sağlıyor olacağı belirtilmekte. Ülkemiz tarafında görülmesi çok olası olmayan aracın yüksek hacimli ünitesi neticesinde üzücü fiyatlarla karşımıza çıkacağı net ise, elbette getirilmesi olasılığı da bir o kadar uzak olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin