BMW M serisi, markanın ikon serisi haline gelen performans modellerinin bir arada olduğu en merak edilen serilerin başında geliyor. Peki ya M8?

BMW M8 konusunda markanın resmi olarak servis ettiği görüntü ve detaylarda, aslında hafif bir kamuflaj altında aracın yer aldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Öncelikle kullanılan üniteler konusunda herhangi bir detay belirtmeyen marka, geliştirilmiş fren teknolojisi ve kabinde yer alan bazı teknolojiler hakkında bazı bilgilendirmeler sağlamış durumda.

Öncelikle orta konsolda konumlandırılacak “M” butonu, aracın “sport,road,track” mode olarak 3 ayrı mode üzerinde kontrol sağlamamıza olanak tanıyacak. Her mode değişiminde de kendine özgü renk ve kurulumun kullanıcı ekranlarına yansıyacağı belirtilmektedir. Örneğin Track mode esnasında, tüm konfor elemanlarının (klima,radio gibi) kapatılarak sadece yol odaklı olacağı bir kurulum düzeninin sürücüsünün karşısına geleceği belirtilmekte.

Yeni fren teknolojisi sayesinde aracın mevcut bulunduğu sürüş moduna göre ayrı ayrı karakterlere sahip olacağını özellikle belirten BMW, standart fren ekipmanlarının yerine opsiyonel olarak karbon seramik frenlere de sahip olunabileceğini de ayrıca belirtmekte.

Resmi bir açıklama sunulmamış olunsa da, yurt dışı kaynaklar BMW M8 kaputunun altında 8 silindir çift turboya sahip 600 beygirlik bir üniteye yer verilebileceğini de ayrıca iletmiş olalım. Ülkemiz cephesinde ise ne yazık ki vergilendirme sisteminden dolayı, görülmesi kolay bir otomobil elbette ne yazık ki olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin