Bmw 8 serisi Coupe ve Cabrio sonrası, marka bu kez Grand Coupe yüzüyle karşımıza gelmiş durumda. Peki hala şahsına münhasır mı?

Şahsına münhasır mı? sorusu elbette zevkler ve renklerinizin yanıtlayabileceği bir soru olurken, açıkçası gittikçe incelen far yapısı ve yükselen profili neticesinde araca yandan bakıldığında, Jaguar XF tarzı bir hava anımsatmıyor dersek sanırım yanlış olmayacaktır.

Bmw 8 serisi Coupe versiyonuna göre dingil mesafesinin 201mm. artarak 3023mm. ulaşmış durumda. 231mm. artan uzunluğu neticesinde de aracın toplam uzunluğu 5031mm. olmuş. 1932mm. genişlik, 1407mm. yüksekliği ile araç fazlasıyla iddialı olduğunu net bir şekilde belirtebiliriz.

Genel tasarımı anlamında incelen ve diğer modellere göre daha yükseğe konumlandırılan Bmw Laser Light olarak adlandırılan led aydınlatmalar. Tipik markanın değişmez böbrek kombinasyonu ile, dikiz aynasından görmek istemeyeceğimiz araçlar sınıfında yer almasını sağlıyor. ARaca profilden bakmadan önce, geniş oyuklarıyla dikkatleri çeken tampon üzerinde yer alan hava kanalları aracılığıyla diskler soğurken, tahliye ise hemen çamurluk arkasında yer alan geniş yüzeyi ile gözden kaçması neredeyse imkansız:)

Kabin içerisine geçtiğimizde, 12.3’inc boyutlarındaki 20Gb yer alanına sahip multimedya ekranı elbette yabancı değil. Yerleşik sim kart yada mobil aplikasyon aracılığıyla, araç içi yazılım güncellemesi akıllı bir telefonu güncellemek kadar basit olduğu belirtiliyor. Ayrıca 464 watt ve 16 hoparlör çıkışı olan Harman Kardon Surround ses sistemi veya Bowers & Wilkins Diamond Surround ses sistemi seçeneğine de yer verilmiş durumda. Klima kontrol ünitesinin üstünde yer lan dijital renkli ekranlar ve elbette dijital sürücü ekranı için çok fazla bir şey söylemek güç. 440 litre yükleme hacmi ile bagaj, elbette devasa diyemiyor olsak dahi açıkçası böyle bir araç almayı düşünenler için, öncelik olması gerekenler sınıfında olmayacaktır.

Kaputunun altında 8 silindire sahip 4.4 litrelik ünite 530hp 750nm. tork güç üretirken, 0-100 hızlanma değerleri ise sadece 3.9 saniye olduğu belirtiliyor. Marka karma yakıt tüketimde ise bu aracın 9.9-10 litre yaktığını belirtse de, aslan besleyen elbette yemini düşünmez cümlesinin bir çok kez işletileceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Ülkemiz cephesinde durum ne olur bilinmez, ancak milyonları konuşmak ne yazık ki çokta uzak olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin