Bmw 2 serisi Gran Coupe olup olmayacağı prototipleri görmemize karşılık hep sürekli bir soru işaretiydi.

BMW 2 serisi Gran Coupe artık kanlı canlı fotoğraflandı. Kamuflaj kaplamadan ziyade, özellikle ön tampon ve böbrekler direkt olarak kamuflaj giydirilmesi nedeniyle, bir şeyler söylemek oldukça güç. Öyle ki aydınlatma grubunun dahi yarısı kamuflaj altındayken, boyutları itibarıyla bakıldığında daha geniş ve yuvarlak hatlara sahip olduğunu görmekteyiz.

Net olmamakla birlikte arkadan itişli olmayacak olan 2 serisi, gücünü yere ön tekerlerden aktarıyor olacak. xDrive yani 4 çeker seçeneğinde yer alacağı ise ulaşan detaylar arasında. 2 Serisi Gran Coupe yaklaşık 4.5 metre uzunluğunda, mevcut 2 Serisi Gran Tourer ile yaklaşık aynı uzunlukta. 1 Serisi Sedan ve 3 Serisi Sedan arasındaki boşluğu ortadan kaldıran 2 Serisi Gran Coupe, Mercedes CLA’ya yada A serisi sedana direkt olarak karşısına aldığını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Motor şanzıman detayları hakkında bir şey söylemek güç. Ancak yurt dışı kaynaklar bu araçta BMW X2 M35i’de kullanılan üniteye yer vereceklerini, bu doğrultuda da kaputunun altında, 2.0 litrelik 302hp 450NM tork güç üreten bir ünitenin yer alacağı ön görülmekte. Düşük hacimli tarafta ise, 1.5 litrelik turbo ünitenin yer alacağı resmi olmasa da ulaşan detaylar arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin