Audi’nin ilk elektrikli aracı e-tron, yazılım aşamasında bir açıkla karşılaşılması nedeniyle, dört haftalık bir gecikme yaşayacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz gün marka tarafından yapılan açıklamada yazılım geliştirme aşamasında yapılan bir değişiklik nedeniyle, ek bir yasal izin alınması gerektiği, bu nedenle de E-tron’un 4 haftalık gecikme sonrasında pazara sunulacağı belirtildi.

Amerika’da ilk tanıtımı gerçekleştirilen aracın, ön satışlar itibarıyla şuan için Tesla‘ya en büyük rakip olarak görülüyor.Hali hazırda Frankurt merkezde emisyon krizi ile uğraşırken, diğer bir taraftan, daralan pazarlara karşı yeni stratejiler geliştirmeye çalışırken, Tesla’nın en büyük rakibi olarak büyük umutlarla lanse edilen Audi E-tron’un kısa da olsa 4 hafta gecikmesi canları sıkmış gibi görünüyor. Aslında bakıldığında 4 haftalık gecikmenin neden bu kadar su üstüne çıkmış olduğu sorgulanması gerekilen taraf, olabilir diye düşünenleriniz olabilir. Ancak markaya yakın kaynaklar, aslında bu tarihin 4-6 ay kadar sürebileceğini, ancak 4 hafta olarak lanse edildiğini belirtmekte. O nedenle önümüzdeki günlerde gecikmenin uzadığı ile ilgili bir bilgi gelirse çokta şaşırmamak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin